Ursynów Zarząd Dzielnicy Rada Dzielnicy Urząd Dzielnicy Dla mieszkańców Multimedia
 Aktualności   O Dzielnicy   Akty prawne   Plany zagospodarowania   Konsultacje   Miasto Smoleńsk   Zamówienia publiczne   Media 

  Wyszukiwanie zaawansowane 
UrsynówINFO  UrsynówSMS  Internetowe interwencje drogowe  Zapytaj burmistrza  Facebook  BIP
Aktualności
Zapowiedzi wydarzeń
 
Urząd Dzielnicy Ursynów
Al. KEN 61 (metro "Imielin")
centrala: 22 54 57 100
fax: 22 54 57 291

Wydział Obsługi Mieszkańców
poniedziałek: 8.00-18.00
wtorek-piątek: 8.00-16.00
Informacja: 22 54 57 200
Osoby niesłyszące mogą skorzystać z pomocy pracownika znającego język migowy We speak English
22 54 57 156
22 54 57 301
   
Bezpłatna infolinia
800 120 177

Urząd Stanu Cywilnego
kancelaria: 22 443 13 37
małżeństwa: 22 443 13 38
  22 443 13 39
zgony: 22 443 13 36
urodzenia: 22 443 13 35
fax: 22 545 74 23

Referat Paszportów Nr 4
Wojewódzki Urząd Mazowiecki

tel.:    
22 85 51 006
fax:     
22 85 50 975

 
PROWADZONE PROGRAMY
Strona główna » Ursynów » Aktualności » Aktualności 
Ursynowska „Warszawska Syrenka” – podsumowanie (25 marca 2011)
W sobotę 19 marca odbył się Koncert Finałowy ursynowskich eliminacji XXXIV Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, poprzedzony dwudniowymi przesłuchaniami. Sześć wyłonionych zwyciężczyń będzie konkurować z najlepszymi recytatorami z całej Warszawy podczas stołecznego Finału w dniach 9 i 10 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.

Na przesłuchania w sali widowiskowej Domu Kultury SMB „Imielin” przy ul. Dereniowej 6 zgłosiły się 103 osoby. Jak co roku w szranki stanęli uczniowie ursynowskich szkół podstawowych i gimnazjów. W obecności Jury, które tworzyło troje aktorów: Katarzyna Romańczuk, Sebastian Domagała i Mikołaj Klimek (przy współpracy aktora Ireneusza Dydlińskiego oraz Magdaleny Wysokowskiej reprezentującej Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy), młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie w ciekawych interpretacjach utworów poetyckich i prozatorskich autorów polskich i zagranicznych. Jurorzy podkreślają, że w tym roku poziom artystyczny wykonań był szczególnie wysoki.

Po pełnej emocji dyskusji Jury postanowiło wyróżnić piętnaścioro uczestników (listę ich nazwisk, a także pozostałych konkursowiczów zamieszczamy na końcu artykułu) oraz przyznać równorzędne nagrody sześciu laureatkom – ambasadorkom Ursynowa w dalszych zmaganiach na szczeblu stołecznym. W warszawskim Finale naszą dzielnicę reprezentować będą (w nawiasach tytuły utworów, za których interpretację zostały przyznane nagrody):
Julia Pracka (klasa 2) z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 („Krótki wiersz o przyjaźni” Kaliny Jerzykowskiej)

Aleksandra Wójcik (klasa 1) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 47 („Telefon od wuja Leona” Tomasza Plebańskiego)

Natalia Fejfer (klasa 4) ze Szkoły Podstawowej nr 16 („Nowe przygody Mikołajka” René Goscinnego, Jeana Jacques’a Sempego)

Agnieszka Iwańczuk (klasa 4) ze Szkoły Podstawowej nr 96 („Jeden plus jedna” Elżbiety Bartosik-Trębickiej)

Lidia Cieniewska (klasa 4) ze Szkoły Podstawowej nr 9 STO („Daktyle” Danuty Wawiłow)

Gabriela Pogorzelska (klasa 3) z Niepublicznego Gimnazjum nr 9 Fundacji „Primus” („Portret z pamięci” Wisławy Szymborskiej)

Słuszność decyzji Jury mogła ocenić licznie przybyła na sobotni Koncert Finałowy publiczność, kiedy to nagrodzone uczennice raz jeszcze zadziwiły dojrzałością zrozumienia i wykonania wybranych utworów.
Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ artystki Ewy Cichockiej, która po mistrzowsku i z wirtuozerią, dając popis wzorowej dykcji i sztuki aktorskiej, recytowała teksty, na których niemal każdy połamałby sobie język (przykładem niech będzie Tuwimowska „Lokomotywa” w wersji czeskiej...).
Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, doroczny organizator ursynowskich eliminacji „Warszawskiej Syrenki” oraz fundator nagród, a także upominków, które otrzymuje każdy uczestnik konkursu, zaprasza serdecznie wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznej, jubileuszowej XXXV edycji Konkursu.

Wyróżnienia otrzymali:
  1. Natalia Zalega kl. 3 Podstawowa Szkoła Międzynarodowa
  2. Oskar Formella kl. 1 SP nr 319
  3. Magda Bańkowska kl. 2 SP nr 303
  4. Zofia Pędzich kl. 3 SP nr 303
  5. Jakub Kaczmarczyk kl. 2 SP nr 323
  6. Kaja Tyszkiewicz kl. 2 SP nr 16
  7. Jakub Kruk kl. 6 NSP nr 47
  8. Filip Bojdecki kl. 5 SP nr 81
  9. Wiktor Knowski kl. 5 SP nr 96
  10. Gabriela Rębkowska kl. 6 SP nr 310
  11. Agata Nowotnik kl. 4 SP nr 343
  12. Maria Ilczuk kl. 5 SP nr 343
  13. Anna Adamczyk kl. 6 SP nr 100
  14. Iga Dzięgielewska kl. 2 G nr 93
  15. Julia Misiurkiewicz kl. 3 NG nr 9 Fundacji „Primus”


Dyplomy uczestnictwa otrzymali:
  1. Natalia Spiechowicz kl. 2 Podstawowa Szkoła Międzynarodowa
  2. Weronika Latała kl. 3 Podstawowa Szkoła Międzynarodowa
  3. Maciej Gomulski kl. 0 SP nr 319
  4. Marta Nowacka kl. 1 SP nr 319
  5. Leon Lentes kl. 2 SSP nr 1 STO
  6. Adam Dankowiakowski kl. 2 SSP nr 1 STO
  7. Adam Tratkiewicz kl. 2 SSP nr 1 STO
  8. Wiktoria Rozkosz kl. 1 PSP nr 6
  9. Jerzy Gamdzyk kl. 2 PSP nr 6
  10. Marta Korneluk kl. 2 PSP nr 6
  11. Zofia Chętkowska kl. 2 NSP nr 47
  12. Gabriela Welc kl. 3 NSP nr 47
  13. Alicja Maj kl. 1 SP nr 81
  14. Marta Mękarska kl. 3 SP nr 81
  15. Julia Sitek kl. 3 SP nr 81
  16. Michał Duraj kl. 0 SP nr 318
  17. Zofia Katner kl. 1 SP nr 318
  18. Bartosz Chmielewski kl. 1 SP n 318
  19. Michał Rećko kl. 3 SP nr 318
  20. Kamila Zadrożna kl. 2 SP nr 323
  21. Julia Panek kl. 2 SP nr 323
  22. Rafał Panek kl. 3 SP nr 323
  23. Julia Tomczak kl. 1 SP nr 330
  24. Barbara Pietrzak kl. 2 SP nr 330
  25. Magdalena Karczewska kl. 3 SP nr 330
  26. Wiktor Kobierski kl. 0 SP nr 336
  27. Julia Tomasiak kl. 2 SP nr 336
  28. Natalia Kowalska kl. 0 SP nr 303
  29. Anna Błażej kl. 0 SP nr 340
  30. Emilia Haponiuk kl. 1 SP nr 340
  31. Julian Markiewicz kl. 2 SP nr 340
  32. Zuzanna Sobańska kl. 2 SP nr 9 STO
  33. Magdalena Drużyńska SP nr 9 STO
  34. Ewa Belina kl. 2 KSP Fundacji Na Rzecz Rodziny
  35. Jan Rojek kl. 2 KSP Fundacji Na Rzecz Rodziny
  36. Damian Sokulski kl. 2 KSP Fundacji Na Rzecz Rodziny
  37. Dawid Zdanowicz kl. 2 KSP Fundacji Na Rzecz Rodziny
  38. Julia Krzeszewska kl. 3 KSP Fundacji Na Rzecz Rodziny
  39. Zuzanna Stronczyńska kl.1 SP nr 16
  40. Stanisław Reczek kl. 3 SP nr 16
  41. Monika Jasińska kl. 3 SP n 100
  42. Lena Czaplicka kl. 4 SP nr 16
  43. Jaśmina Podkościelna kl. 4 Podstawowa Szkoła Międzynarodowa
  44. Adrian Dulczewski kl. 5 Podstawowa Szkoła Międzynarodowa
  45. Jan Szukalski kl. 4 SSP nr 1 STO
  46. Zuzanna Rostocka kl. 6 SSP nr 1 STO
  47. Helena Urbańska kl. 6 NSP nr 47
  48. Justyna Rozwarska kl. 6 SP nr 81
  49. Paweł Słapczyński kl. 5 SP nr 319
  50. Kacper Majek kl. 4 SP nr 319
  51. Maja Kalina kl. 5 SP nr 96
  52. Katarzyna Drabarek kl. 6 SP nr 96
  53. Wiktoria Wakulińska kl. 5 SP nr 303
  54. Michał Kamiński kl. 5 SP nr 303
  55. Zuzanna Ziętek kl. 5 SP nr 310
  56. Maria Mikucka kl. 6 SP nr 310
  57. Paulina Krakowska kl. 6 SP nr 310
  58. Jakub Joszczuk kl. 4 SP nr 318
  59. Julianna Kurycyn kl. 4 SP nr 323
  60. Aleksandra Gugała kl. 6 SP nr 330
  61. Anna Gocławska kl. 4 SP nr 336
  62. Barbara Pazio kl. 5 SP nr 336
  63. Daria Winiarska kl. 6 SP nr 336
  64. Klaudia Petrenko-Goljanek kl. 5 SP nr 340
  65. Krystyna Szczech kl. 6 SP nr 340
  66. Barbara Ślusarczyk kl. 5 SP nr 343
  67. Monika Andziak kl. 6 SP nr 343
  68. Zuzanna Pijanka kl. 6 SP nr 343
  69. Dominik Baraniecki kl. 6 SP nr 9 STO
  70. Tadeusz Siudym kl. 6 SP nr 9 STO
  71. Aleksandra Orlańska kl. 6 SP nr 100
  72. Maria Szymańska kl. 6 SP nr 100
  73. Anna Kawecka kl. 1 G nr 92
  74. Marta Sak kl. 1 G nr 92
  75. Monika Więcław kl. 1 G nr 92
  76. Natalia Karczewska kl. 3 G nr 92
  77. Mikołaj Żyłka kl. 1 G nr 95
  78. Barbara Owsińska kl. 1 G nr 95
  79. Mateusz Burliński kl. 1 G nr 95
  80. Agnieszka Kusal kl. 2 NG nr 9 Fundacji „Primus”
  81. Piotr Szczepański kl. 1 Gimnazjum przy 4 SLO
Galeria:
Administracja  |  Redakcja  |  Mapa serwisu  |  Zgłoś błąd  |  O serwisie
© Copyright by Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, 02-777 Warszawa, al. Komisji Edukacji Narodowej 61      Liczba odwiedzin: 3584387 Wykonanie: AI